KONST / Litografier / Färglitografi 16185207
*
nr 1618 5207
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Vinter i Waxholm. Signerad, numrerad 291/360. Färglitografi, bildmått: 55x80 cm, yttermått inklusive ram: 77x101 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Bevakningspris:
ÄR UPPNÅTT
Aktuellt bud:
100 kr (per 17:33:53)
Uppdatera
Visning
fredag 3/5, lördag 4/5, söndag 5/5 och måndag 6/5
Auktionen
avslutas:
måndag 6 maj kl 19:44:11
- Mitt bud
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 18:27:11
1
ledande budet*
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter i waxholm
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
Läs mer om Claes Folcker
nr 1618 5207
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Vinter i Waxholm. Signerad, numrerad 291/360. Färglitografi, bildmått: 55x80 cm, yttermått inklusive ram: 77x101 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Bevakningspris: |
ÄR UPPNÅTT |
Aktuellt bud: | 100 kr (per 17:33:53) Uppdatera |
Visning |
fredag 3/5, lördag 4/5, söndag 5/5 och måndag 6/5 |
Auktionen avslutas: |
måndag 6 maj kl 19:44:11 |
- Mitt bud
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 18:27:11 | 1 | ledande budet* |
*Det maxbud som är ledande är hemligt för övriga budgivare tills någon annan lägger ett högre bud.
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
Claes Folcker
Claes Folcker, svensk mÃ¥lare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.Läs mer om Claes Folcker
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: claes folcker färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter i waxholm
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01